Πέντε μετάλλια για τον Αθλητικό Σύλλογο Τζούντο “Ηρακλής” Ερμιονίδας (εικόνες)

Ο Αθλητικός Σύλλογος Τζούντο “Ηρακλής” Ερμιονίδας, την Κυριακή, 27 Φεβρουαρίου 2022, συμμετείχε με 10 αθλητές στο Πανελλήνιο Ετήσιο Τουρνουά ΑΤΤΙΚΟΣ ΑΟ, στις εγκαταστάσεις του κλειστού γυμναστηρίου Γ. Στεφανόπουλος, στο Περιστέρι, τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα και μέσα προστασίας για τον covid 19.
Στη διοργάνωση συμμετείχαν 730 αθλητές από όλη την Ελλάδα.
Οι αθλητές του Ηρακλή Ερμιονίδας έκαναν μεγάλη προσπάθεια, αξιοποιώντας τις προπονήσεις και καθοδήγηση της έμπειρης προπονήτριας και κατόρθωσαν να κατακτήσουν 3 πρώτες θέσεις (χρυσά), 2 τρίτες θέσεις (χάλκινα), 1 τέταρτη, 2 πέμπτες, μία έβδομη και μία ένατη θέση.
Το χρυσό κατέκτησαν η Γιουγκέρτα Τσάνι, η Κωνσταντίνα Ζέππου και ο Γιώργος Λύκος. Το χάλκινο κατέκτησαν ο Παναγιώτης Μπέκας και Αθανάσιος Ζέππου. Την τέταρτη θέση κατέκτησε η Βασιλική Παπαχαραλάμπους. Οι Χρήστος Μοιράγιας και Ελένη Χατζή έχασαν στις λεπτομέρειες το χάλκινο μετάλλιο και κατέκτησαν την πέμπτη θέση. Την έβδομη θέση κατέκτησε ο Μάριος Στογιάν και την ένατη θέση ο Βαγγέλης Χατζής.
Ο σύλλογος εύχεται ολόψυχα συγχαρητήρια στα παιδιά για τη δυναμική επιστροφή τους στους αγώνες, για την προσπάθειά τους και τις επιδόσεις τους! Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στις επερχόμενες διοργανώσεις.